Cytaty z Code Geass: Hangyaku no Lelouch

  • Cytaty z Code Geass: Hangyaku no Lelouch (grupa)

Code Geass: Hangyaku no Lelouch (TV)

nieprzypisane

C.C.: Czy wiesz, dlaczego śnieg jest biały? Ponieważ zapomniał, jakiego koloru był dawniej.
C.C.: Lelouch, przyszedł czas, żebyś poznał warunek naszej umowy... moje życzenie... Chcę umrzeć, zniknąć z tego świata raz na zawsze.
C.C.: Ludzie, niezależnie od tego, kim są, chcą wierzyć, że można zwyciężyć... Ale porównując "czas" i "przeznaczenie", "wiara" ta jest zbyt krucha i bezcelowa.
C.C.: Pójdź przodem i poczekaj na mnie... na tamtym świecie.
Lelouch Lamperouge: Dopóki król nie ruszy do walki, jego rycerze nie podążą za nim.
Chciał ocalić kilku. Dlatego przelał krew wielu.
Lelouch Lamperouge: Tylko ci, który są gotowi na śmierć, powinni mieć prawo zabijać.
Lelouch Lamperouge: Od tego dnia zawsze się okłamywałem. Fakt, że żyję, to kłamstwo. Moje imię to kłamstwo. Moja przeszłość to kłamstwo. Pełna kłamstw. Mając tak bardzo dość świata, który w ogóle się nie zmienił, ale zarazem nie być w stanie zrezygnować z rozpaczy życia...
Lelouch Lamperouge: Muszę zapamiętać, że gdy w grę wchodzą ludzie, nie istnieje coś takiego jak plan doskonały.
C.C.: Wiedziałam. Zawsze wiedziałam, że walka jest wpisana w dzieje ludzkości.
C.C.: Powinieneś trzymać się z dala od tych, których nie chcesz utracić.

odcinek 6

Charles zi Britannia: Ludzie nie są równi! Jedni narodzili się mądrzejsi, piękniejsi lub w rodzinach o lepszej pozycji. Inni przyszli na świat słabi na ciele lub na umyśle i z nielicznymi uzdolnieniami. Wszyscy ludzie różnią się od siebie! Tak, samo istnienie człowieka jest dyskryminujące! Dlatego właśnie ludzie walczą i rywalizują ze sobą! To, że ludzie różnią się nie jest złe. To równość sama w sobie jest zła. Co stało się z Unią Europejską, która utrzymywała, że wszyscy są równi? Pogrążona jest w niekończących się sporach, gdyż jej doktryna przeczy ludzkiej naturze. Federacja Bliskowschodnia, dająca wiarę podobnym przesądom, tonie w marazmie. Ale nasza Brytania jest inna! Kładziemy kres wojnom, a z każdym podbojem postępuje ewolucja naszego Imperium! Tylko Brytania patrzy naprzód i kroczy naprzód, ku lepszej przyszłości! Śmierć mojego syna, Clovisa, jest kolejnym dowodem na rozwój, jaki ma miejsce w naszym państwie. Musimy walczyć, albowiem przyszłość leży w naszych rękach! All Hail Britannia!

odcinek 9

C.C.: Fałszywe łzy mogą ranić innych. Fałszywe uśmiechy mogą ranić nas samych.

odcinek 10

Milly Ashford: Jak myślisz, jak wysoki status społeczny ma wnuczka dyrektora?
Nina Einstein: Hmmm... taki sobie?
Milly Ashford: Taki sobie...

odcinek 17

Tōdō Kyōshirō: Bitwa nie do wygrania i bitwa przegrana to dwie różne rzeczy.

Code Geass: Hangyaku no Lelouch R2 (TV)

nieprzypisane

Charles zi Britannia: Świat jest pełen kłamstw! "Nie będziesz zabijał". "Nie będziesz kradł". "Nie będziesz składał fałszywego świadectwa". "Nie będziesz cudzołożył". To wszystko są kłamstwa, oszustwa. "Nie chcę być zabity". "Nie chcę paść ofiarą złodzieja". Oto dlaczego używają takich kłamstw jak sprawiedliwość i moralność do obrony swoich słabych żyć. Jedyną prawdą jest przetrwanie najsilniejszych. Jeden musi pożreć wszystko, czy innych ludzi, bogactwa, władzę, czy sam świat! Britannia zniszczy te kłamstwa i przyniesie prawdę! All Hail Britannia!
Charles zi Britannia: Dobro i zło to jedynie dwie strony tej samej karty.

odcinek 1

Lelouch: Tamtego dnia niepokój zamieszkał w moim sercu. Moje fałszywe życie było nie na miejscu. Mój czas się przesunął. Jak ludzkie zwierzę, któremu przeszczepiono wspomnienia. Ale na szczęście prawda nie przestała mnie szukać... Dokładnie! To nie ja się myliłem! Tylko świat!
Lelouch: Świat ulegnie zmianie. Dokonam tego.
Urabe: Czekaliśmy na ciebie, Zero. Czekamy na rozkazy.
Lelouch: A więc dobrze. Jako żem Zero! Człowiek, który zniszczy i zbuduje na nowo świat!

odcinek 21

Do Leloucha.
Charles zi Britannia: Jakie ironiczne. Żądasz prawdy, ty, który wszystkich okłamujesz?
Lelouch Lamperouge: Ludzie starają się dopasować do otoczenia i zaistniałej sytuacji. Gdyby tak nie było, kraje, narody i inne społeczności przestałyby istnieć. Wszyscy kłamią w zależności od okoliczności. Każdy z nas przywdziewa inną maskę dla swojej rodziny, przyjaciół i towarzystwa, w którym się obraca. Ale czy to grzech? Czym jest prawdziwe oblicze? Nawet ty nosisz maskę imperatora. Bez nich nie jesteśmy już w stanie żyć.

odcinek 25

Lelouch Lamperouge: Do całego świata! Jestem Imperatorem Świętego Imperium Brytyjskiego, nazywam się Lelouch vi Britannia! Schneizel się poddał. Wraz z tym, zarówno Damocles, jak i F.L.E.I.J.A., należą do mnie. Zakon Czarnych Rycerzy nie ma już sił, aby mi się sprzeciwić. Jeżeli ktokolwiek będzie próbował, pozna jedynie potęgę F.L.E.I.J.A.. Nie ma teraz nikogo, kto by stanął na drodze do mojej hegemonii. Tak, od dziś, od tej właśnie chwili, świat należy do mnie! Lelouch vi Britannia rozkazuje! Świecie, bądź mi posłuszny!
Ostatnie słowa Leloucha.
Lelouch Lamperouge: Tak... Zniszczyłem świat... i stworzyłem go od nowa...

odcinek 26

Nunnally Lamperouge: To niesprawiedliwe... Byłeś wszystkim, czego potrzebowałam... Przyszłość bez ciebie to...

Code Geass: Bōkoku no Akito (OVA)

odcinek 1

Jeen Smilas: Uzdolniony dyktator bardziej przysłuży się ludzkości niż demokratyczne rządy ignorantów.
Copyright © 2010-2021 AnimePhrasesEnglish version
AnimePhrases
Moje menu
Aby dodawać nowe cytaty, oceniać i komentować, załóż konto w serwisie.
ShoutBox
Reklama
Facebook