Cytaty z Legend of the Galactic Heroes

  • Cytaty z Legend of the Galactic Heroes (grupa)

Legend of the Galactic Heroes (OVA)

odcinek 41

Alexander Bucock: Uważam, że ograniczanie władzy wojskowym w demokratycznym państwie jest właściwe. Żołnierze nie powinni dzierżyć władzy bądź autorytetu, kiedy nie są na polu bitwy. Demokracja nie może być zdrowa, gdy wojsko obrasta w tłuszcz, nie słuchając krytyki rządu i obywateli, w rezultacie przekształcając się w państwo w państwie.
Do Juliana.
Bernhard von Schneider: Na przestrzeni historii było już kilka przypadków geniuszy pokonanych przez zwykłych ludzi. Jednak z pewnością nie wygramy, jeśli będziemy liczyć na cud od samego początku.
Reinhard von Lohengramm: Nawet jeśli moja siostra mnie nienawidzi, nie mogę już zawrócić. Gdybym teraz porzucił przywództwo, kto przywróciłby ład i pokój we wszechświecie? Miałbym przyszłość ludzkości powierzyć rozrzutnej szlachcie, która dba jedynie o swój rodowód? Czy może demagogom, którzy przesuwają wielkie armie kierowani zyskiem?

odcinek 45

Reinhard von Lohengramm: Konstelacje gwiazd, które widzę po raz pierwszy. Jest wam dane istnieć tylko jako obiekt moich podbojów. Czekajcie na mnie.
Reinhard von Lohengramm: Z pewnością było już wielu takich, którzy wygrywali bitwy, jednak zostali pominięci w historii, ponieważ przegrali tę ostatnią.
Alexander Bucock: Lepiej, by Sojusz umarł jako kraj demokratyczny, aniżeli dla przeżycia stał się państwem dyktatorskim.

odcinek 46

Yang Wen-li: Dla mnie polityczna władza jest jak ścieki. Trudno się bez nich obejść, ale samemu nie chciałbyś tam schodzić.
Walter von Schönkopf: Jeśli dyktatura jest zła, to w kwestii obywateli leży, aby naprawić taki stan rzeczy.
Walter von Schönkopf: Co, jeśli większość ludzi pragnie dyktatury zamiast demokracji? Jak rozwiązać taki paradoks?

odcinek 50

Reinhard von Lohengramm: Nie mogę sobie pozwolić, by tak przegrać. Ludzie wielbią mnie i są wierni, ponieważ pozostaję niepokonany. Nie jestem przez nich wspierany z powodu moich więzów krwi.

odcinek 53

Alexander Bucock: Egzystencja Sojuszu chyli się ku końcowi, wraz z jego politykami bawiącymi się władzą i oportunistycznymi żołnierzami... Nie, to jego obywatele oddali władzę w ręce polityków i nie potrafili temu zapobiec. Ludzie wygłaszają demokratyczne hasła, lecz nie stać ich na wysiłek, by je obronić. Upadek rządu jest grzechem jego przywódców. Jednak upadek demokracji to już grzech każdego obywatela z osobna.

odcinek 54

Yang Wen-li: Być może gdzieś we wszechświecie istnieje absolutna prawda. Możliwe, że wyjaśnia wszystkie pytania. Jest to jednak poza zasięgiem moich krótkich rąk.
Do Yanga.
Reinhard von Lohengramm: Gdyby mój przyjaciel wciąż żył, miałbym przed sobą teraz nie pana, lecz pańskie zwłoki.
Reinhard von Lohengramm: Coś, co ma przepaść, lecz się temu opiera, ostatecznie i tak zgnije, niezależnie, czy to człowiek, czy państwo.

odcinek 57

Reinhard von Lohengramm: Walcząc o zdobycie władzy, odczuwa się wielką satysfakcję i spełnienie, jednak walka o jej utrzymanie jest wyjątkowo pusta i ponura.

odcinek 59

Yang Wen-li: Każdy musi okazywać lojalność wobec tych, którzy im płacą. Ja też taki byłem. Pieniądze to nie tylko kawałek papieru, to również łańcuch wiążący ludzi.
Alex Cazerne: Wiedzieć, kiedy się wycofać i pozwolić żonie wygrać, jest sekretem utrzymania rodzinnej harmonii.

odcinek 61

Walter von Schönkopf: Tylko kraj, który broni praw wszystkich swoich obywateli, jest wart miana demokracji.

odcinek 63

Olivier Poplin: Strasznie ciężko zdejmuje się męskie ciuchy, do tego nie ma za to żadnej nagrody.

odcinek 66

Reinhard von Lohengramm: Dopóki dana organizacja polega wyłącznie na geniuszu jednej indywidualności, pozostaje niedojrzała.

odcinek 69

Olivier Poplin: Całkowita populacja rasy ludzkiej wynosi 40 miliardów. Połowa z tego to kobiety. Połowa z nich zapewne nie spełniłaby limitu wiekowego, zaś połowa z pozostałych odpadłaby z powodu swojego wyglądu. Pozostaje mi zatem 5 miliardów potencjalnych kandydatek do romansu. Nie mogę tracić ani sekundy.

odcinek 72

Alexander Bucock: Żyjąc w demokracji, zawiera się przyjaźń na równych zasadach, nie tworzy się relacji między panem i sługą. Pragnę mieć dobrych przyjaciół i być postrzeganym jako taki przez innych. Nie chcę mieć dobrego pana ani być też dobrym sługą.
Emil von Selle: Podążę za waszą wysokością, gdziekolwiek tylko się uda. Nawet do innej galaktyki.
Reinhard: Masz o wiele większe ambicje ode mnie. Mnie ta galaktyka w zupełności wystarczy. Wszystkie inne pozostawiam do podbicia tobie.

odcinek 74

Yang Wen-li: Spiski i terroryzm nie mogą zmienić biegu historii, ale mogą wprowadzić go w zastój.

odcinek 88

Dusty Attemborough: Może i w naiwnej kreskówce martwy bohater mógłby powrócić do życia na życzenie producenta. Jednak świat, w którym żyjemy, nie jest takim wspaniałym miejscem. Ci, którzy zginęli, nigdy już nie powrócą. Dlatego właśnie nie ma na tym świecie nic cenniejszego od życia.
Yang Wen-li: Ktoś, kto nie potrafi nienawidzić, nie będzie też umiał niczego pokochać.

odcinek 89

Do zamachowca.
Paul von Oberstein: Błędnie wybrałeś kaisera jako obiekt swojej nienawiści. To ja zaleciłem jego wysokości brak działania w sprawie Westerland. Nie powinieneś atakować kaisera, tylko mnie. Przeszkodziłoby ci mniej ludzi i twój zamiar mógłby zakończyć się sukcesem.

odcinek 97

Oskar von Reuenthal: Niezależnie od koloru skóry lub oczu kolor krwi jest u wszystkich taki sam.

odcinek 104

Reinhard von Lohengramm: Prywatnie nigdy nie lubiłem Obersteina. Spoglądając jednak w przeszłość, to właśnie jego radami kierowałem się najczęściej. To dlatego, że jego argumenty są niepodważalne i nie zostawiają miejsca na dyskusję.
Hildegard von Mariendorf: Jest niczym szara płyta, na której wyryte są jedynie słuszne argumenty. Wszyscy wiedzą, że są prawidłowe, ale nie chcą się do nich zbliżać. Taką osobą jest admirał floty Oberstein.

Legend of the Galactic Heroes: My Conquest is the Sea of Stars (film)

Siegfried Kircheis: Pomimo że czasem zapomina imiona innych dowódców, zawsze pamięta imiona członków swojej floty. Takim człowiekiem jest admirał Reinhard von Müsel.

Legend of the Galactic Heroes Gaiden 1 (OVA)

odcinek 5

Reinhard von Lohengramm: Geny decydują o wszystkim? Niedorzeczność. Ludzie w żadnym stopniu nie są odpowiedzialni za swoje geny. Ludzie są ludźmi. Linie rodowe i genetyka nie mają nic wspólnego ze zdolnościami poszczególnej jednostki. Ci, którzy w to naprawdę wierzą, są bezwartościowymi ludźmi niepotrafiącymi samemu myśleć. Ludzie, którzy wspomagają się sławą przodków, nie mają nic, czym mogliby się pochwalić osobiście. Takimi gardzę najbardziej najbardziej.

odcinek 13

Reinhard von Lohengramm: Gdyby wróg miał kogoś z choćby jedną dziesiątą mojej inteligencji, twierdza Iserlohn już dawno wpadłaby w ich ręce.
Copyright © 2010-2020 AnimePhrasesEnglish version
AnimePhrases
Moje menu
Aby dodawać nowe cytaty, oceniać i komentować, załóż konto w serwisie.
ShoutBox
Reklama
Konnichiwa.pl Will Breakers Batsu Game PL Mahoutsukai
Facebook